Wrocławscy antropolodzy przeprowadzili badania, z których wynika, że mężczyznom kobiety bardziej podobają się zimą. Co wpłynęło na wynik badania i czy regularne morsowanie ma pozytywny wpływ na naszą urodę?
Miesiące badań
Naukowcy podczas kilku miesięcy pytali mężczyzn o ocenę modelek. Kobiety były przedstawiane w dwóch sceneriach – letnich i zimowych. Mężczyźni oceniali m.in. twarz, sylwetkę i piersi prezentowanych modelek. Okazało się, że atrakcyjniejsze kobiety to te, które były przedstawiane zimą.
Uznaje się, że na wyniki badania wpłyną tzw. „efekt kontrastu”. Chodzi w nim o to, że kobiety dla mężczyzn były bardziej atrakcyjne, gdy na co dzień (zwłaszcza zimą) ciała są zasłonięte.
Naukowcy spytali mężczyzn o atrakcyjność swoich partnerek. Większość z nich potwierdziła, że zimą są one dla nich bardziej atrakcyjne.
Hormony a pora roku
Chronobiolodzy z Gainesville badali wpływ rocznych zmian temperatury, pogody i ilości światła na poziom hormonów płciowych i seksualności. Z przedstawionych wniosków wynika, że rok można podzielić na sześć cyklów pogodowych. Okres od listopada do lutego nie jest oceniany jako szczyt seksualnej formy. Wiele zmysłów zapada w zimowy sen. Dzień jest krótki i szybko zapada zmrok. Zimą obniża nam się poziom dopaminy, który odpowiada m.in. za pobudzanie ośrodka i przyjemności. U wielu osób libido spada i zamiast seksownego stroju w sypialni częściej wybieramy ciepłe piżamy.
Zimą warto pobudzić się do działania
By wyjść z zimowego letargu warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Sporty zimowe i inne aktywności skutecznie pobudzają układ hormonalny, krwionośny i nerwowy, co ma pozytywny wpływ na naszą erotyczną kondycję.
O tym, że zima może być pełna energii przekonują morsy z całej Polski. Krótkie zanurzenie się w lodowatej wodzie pobudza organizm i hartuje go. Wielu lekarzy porównuje morsowanie do nowoczesnych zabiegów krioterapii. Odpowiednia rozgrzewka i zanurzenie w wodzie powoduje bardzo silny bodziec termiczny. Podczas lodowatej kąpieli dochodzi do skurczu powierzchniowych naczyń krwionośnych. Krew cofa się do naczyń głębiej i poprawia krążenie w narządach wewnętrznych i tkankach organizmu. Następnie po wyjściu z wody dochodzi do silnego ukrwienia skóry (robi się czerwona), stawów i górnych kończyn. W ten sposób dochodzi do kompleksowej regeneracji i odżywienia organizmu. Morsowanie i silne bodźce wzmacniają odporność organizmu na chłód i choroby.
Morsujące kobiety są piękne!
Każdy mors przyzna, że płeć piękna zażywająca lodowatych kąpieli może pochwalić się urodą i zdrowiem. Wiele pań zauważyło, że morsując poprawia się ich wygląd. Skóra wygładza się i jest bardziej ukrwiona i nawilżona. Oprócz tego morsowanie to znakomity środek odprężający. Kąpiel w zimnej wodzie niweluje stres i zmęczenie po całym tygodniu.
Warto przypomnieć, że regularne morsowanie zalecane jest osobom, które mają problemy ze skórą, mają problemy dermatologiczne i alergie. Oprócz tego morsowanie pomaga w odchudzaniu. Nawet 5 kg można zrzucić, gdy regularnie morsujemy w całym sezonie.
Mówi się, że zimna woda zdrowia doda. Do tego powiedzenia można dodać, że zimna woda dodaje także urody.
źródło: urodaizdrowie.pl, salon24.pl